GNU grep 2.1 - en to no translation catalogue (42 entries)

en: Memory exhausted
no: Minnet oppbrukt

en: Unfinished \ escape
no: Uferdig \-beskyttelse

note: Cases: {M} - exact count {M,} - minimum count, maximum is infinity {,M} - 0 through M {M,N} - M through N
en: unfinished repeat count
no: uferdig gjentagelsesantall

en: malformed repeat count
no: feilaktig gjentagelsesantall

en: Unbalanced [
no: Ubalansert [

en: Unbalanced (
no: Ubalansert (

en: No syntax specified
no: Ingen syntaks spesifisert

en: Unbalanced )
no: Ubalansert )

en: out of memory
no: tomt for minne

en: %s: option `%s' is ambiguous
no: %s: flagget «%s» er flertydig

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget «--%s» tar ikke argumenter

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget «%c%s» tar ikke argumenter

en: %s: option `%s' requires an argument
no: %s: flagget «%s» trenger et argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
no: %s: ukjent flagg «--%s»

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
no: %s: ukjent flagg «%c%s»

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
no: %s: ulovlig flagg -- %c

en: %s: invalid option -- %c
no: %s: ugyldig flagg -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
no: %s: flagget behøver et argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
no: %s: flagget «-W %s» er flertydig

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget «-W %s» tar ikke argumenter

en: option %s
no: flagg %s

en:  with arg %s
no:  med arg %s

en: digits occur in two different argv-elements.
no: tallene forekommer i to forskjellige argv-elementer.

en: option %c
no: flagg %c

en: option a
no: flagg a

en: option b
no: flagg b

en: option c with value `%s'
no: flagg c med verdi «%s»

en: option d with value `%s'
no: flagg d med verdi «%s»

en: ?? getopt returned character code 0%o ??
no: ?? getopt returnerte tegnverdien 0%o ??

en: non-option ARGV-elements:
no: ARGV-elementer som ikke er flagg:

en: memory exhausted
no: minnet oppbrukt

en: %s: warning: %s: %s
no: %s: advarsel: %s: %s

en: writing output
no: skriver utdata

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
no: Bruk: %s [FLAGG]... MØNSTER [FIL]...

en: Try `%s --help' for more information.
no: Prøv «%s --help» for mer informasjon.

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE] ...
no: Bruk: %s [FLAGG]... MØNSTER [FIL] ...

en: you may specify only one of -E, -F, or -G
no: du kan bare spesifisere en av -E, -F eller -G

en: matcher already specified
no: søkeuttrykk er allerede spesifisert

en: This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
no: Dette er fri programvare, se kildekoden for kopieringsbetingelser.  Det
    er INGEN garanti, ikke en gang for SALGBARHET eller EGNETHET FOR NOEN 
    SPESIELL OPPGAVE.

en: (standard input)
no: (standard inn)

en: (standard input)
no: (standard inn)

en: memory exhausted
no: minnet oppbrukt
