GNU grep 2.5g - en to sl translation catalogue (50 entries)

en: Memory exhausted
sl: Pomnilnik porabljen

en: Unbalanced [
sl: Oklepaj [ brez zaklepaja

en: Unfinished \ escape
sl: Nedokončano ubežno zaporedje \

note: Cases: {M} - exact count {M,} - minimum count, maximum is infinity {M,N} - M through N
en: unfinished repeat count
sl: nedokončano število ponovitev

en: malformed repeat count
sl: slabo določeno število ponovitev

en: Unbalanced (
sl: Oklepaj ( brez zaklepaja

en: No syntax specified
sl: Skladnja ni podana

en: Unbalanced )
sl: Zaklepaj ) brez oklepaja

en: out of memory
sl: zmanjkalo pomnilnika

en: memory exhausted
sl: pomnilnik porabljen

en: invalid context length argument
sl: velikost konteksta ni veljavna

en: input is too large to count
sl: vhod je prevelik, da bi ga mogli prešteti

en: writing output
sl: pisanje rezultatov

en: Binary file %s matches
sl: Binarna datoteka %s ustreza

en: (standard input)
sl: (standardni vhod)

en: warning: %s: %s
sl: pozor: %s: %s

en: recursive directory loop
sl: rekurzivna zanka imenikov

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... VZOREC [DATOTEKA]...

en: Try `%s --help' for more information.
sl: Poskusite ,%s --help` za dodatna pojasnila.

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE] ...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... VZOREC [DATOTEKA] ...

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
    Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
sl: V DATOTEKI ali na standardnem vhodu iščemo VZOREC.
    Primer: %s -i 'hello.*world' menu.h main.c
    
    Izbira in tolmačenje regularnih izrazov:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
sl:   -E, --extended-regexp     VZOREC je razširjeni regularni izraz
      -F, --fixed-strings       VZOREC je množica nizov, vsak v svoji vrstici
      -G, --basic-regexp        VZOREC je osnovni regularni izraz
      -P, --perl-regexp         VZOREC je regularni izraz z razširitvami perla

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN as a regular expression
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
sl:   -e, --regexp=VZOREC       uporabimo VZOREC kot regularni izraz
      -f, --file=DATOTEKA       VZOREC preberemo s podane DATOTEKE
      -i, --ignore-case         ne razlikujemo med velikimi in malimi črkami
      -w, --word-regexp         iskanje uspešno le, če je VZOREC cela beseda
      -x, --line-regexp         iskanje uspešno le, če je VZOREC cela vrstica
      -z, --null-data           vrstica podatkov je končana z znakom NUL, ne z
                                znakom za skok v novo vrstico

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             print version information and exit
          --help                display this help and exit
          --mmap                use memory-mapped input if possible
sl: 
    Razno:
      -s, --no-messages         brez sporočil o napakah
      -v, --invert-match        komplement: vrstice, kjer ni VZORCA
      -V, --version             verzija programa
          --help                ta pomoč
          --mmap                če je možno, uporabi pomnilniško preslikan vhod

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the filename for each match
      -h, --no-filename         suppress the prefixing filename on output
          --label=LABEL         print LABEL as filename for standard input
      -o, --only-matching       show only the part of a line matching PATTERN
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
      -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -R, -r, --recursive       equivalent to --directories=recurse
          --include=PATTERN     files that match PATTERN will be examined
          --exclude=PATTERN     files that match PATTERN will be skipped.
          --exclude-from=FILE   files that match PATTERN in FILE will be skipped.
      -L, --files-without-match only print FILE names containing no match
      -l, --files-with-matches  only print FILE names containing matches
      -c, --count               only print a count of matching lines per FILE
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
sl: 
    Nadzor izhoda:
      -m, --max-count=ŠTEVILO   odnehamo, ko je doseženo ŠTEVILO ujemanj
      -b, --byte-offset         z izpisom odmika (v zlogih)
      -n, --line-number         z izpisom zaporedne številke vrstice
          --line-buffered       izhodni medpomnilnik izpraznimo vsako vrstico
      -H, --with-filename       z izpisom imena datoteke
      -h, --no-filename         brez izpisa imena datoteke
          --label=OZNAKA        z navedeno OZNAKO, kadar beremo s standardnega vhoda
      -o, --only-matching       izpis samo dela vrstice z VZORCEM
      -q, --quiet, --silent     brez vsega običajnega izpisa
          --binary-type=TIP     privzemi izbrani TIP binarne datoteke
                                TIP je lahko ,binary`, ,text` ali ,without-match`
      -a, --text                isto kot --binary-type=text
      -I                        isto kot --binary-type=without-match
      -d, --directories=DEJANJE  kako obravnavamo imenike
                                DEJANJE je lahko ,read`, ,recurse` ali ,skip`
      -D, --devices=DEJANJE     kako obravnavamo datoteke naprav
                                DEJANJE je lahko ,read` ali ,skip`
      -R, -r, --recursive       isto kot --directories=recurse
          --include=VZOREC      preiščemo le datoteke, ki ustrezajo VZORCU
          --exclude=VZOREC      izpustimo datoteke, ki ustrezajo VZORCU
          --exclude-from=DATOTEKA  izpustimo datoteke, ki ustrezajo vzorcu v DATOTEKI
      -L, --files-without-match le imena tistih DATOTEK, kjer VZORCA nismo našli
      -l, --files-with-matches  le imena tistih DATOTEK, kjer smo VZOREC našli
      -c, --count               le skupno število vrstic v DATOTEKI, v katerih se
                                pojavi VZOREC
      -Z, --null                izpiši znak NUL za imenom DATOTEKE

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
      -NUM                      same as --context=NUM
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to distinguish the matching string
                                WHEN may be `always', `never' or `auto'.
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there (MSDOS)
    
    `egrep' means `grep -E'.  `fgrep' means `grep -F'.
    With no FILE, or when FILE is -, read standard input.  If less than
    two FILEs given, assume -h.  Exit status is 0 if match, 1 if no match,
    and 2 if trouble.
sl: 
    Nadzor nad kontekstom:
      -B, --before-context=ŠT   ŠT vrstic konteksta pred vrstico z VZORCEM
      -A, --after-context=ŠT    ŠT vrstic konteksta za vrstico z VZORCEM
      -C, --context[=ŠT]        ŠT vrstic konteksta pred in za vrstico z VZORCEM
      -ŠT                       isto kot --context=ŠT
          --color, --colour     ujemajoče nize barvno označimo
      -U, --binary              ne porežemo znakov CR na koncu vrstic (MS-DOS)
      -u, --unix-byte-offsets   v odmikih ne štejemo znakov CR (MS-DOS)
    
    Ukaz ,egrep` pomeni isto kot ,grep -E`, ,fgrep` pa isto kot ,grep -F`.
    Če DATOTEKA ni podana ali pa je -, beremo s standardnega vhoda. Če sta podani
    manj kot dve DATOTEKI, privzamemo izbiro -h. Izhodna koda je nič, če smo VZOREC
    našli, ena, če ga nismo, 2 pa pomeni skladenjsko ali sistemsko napako.

en: 
    Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
sl: 
    Morebitne napake v programu sporočite na <bug-gnu-utils@gnu.org>.

en: conflicting matchers specified
sl: podana navodila si nasprotujejo

en: unknown devices method
sl: neznana metoda datotek naprav

en: unknown directories method
sl: neznana metoda imenikov

en: invalid max count
sl: neveljavno največje število

en: unknown binary-files type
sl: neznan tip binarne datoteke

en: Copyright 1988, 1992-1999, 2000, 2001 Free Software Foundation, Inc.
sl: Copyright (C) 1988, 1992-1999, 2000, 2001 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sl: To je prost program; pogoji, pod katerimi ga lahko uporabljate, razmnožujete
    in razširjate so navedeni v izvorni kodi. Za program ni NOBENEGA jamstva,
    niti jamstev USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO.

en: The -P option is not supported
sl: Izbira -P ni podprta

en: The -P and -z options cannot be combined
sl: Izbiri -P in -z se med seboj izključujeta

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: %s: option `%s' is ambiguous
sl: %s: izbira ,%s` je dvoumna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,--%s` ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,%c%s` ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `%s' requires an argument
sl: %s: izbira ,%s` zahteva argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
sl: %s: neprepoznana izbira ,--%s`

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
sl: %s: neprepoznana izbira ,%c%s`

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: nedovoljena izbira -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sl: %s: neveljavna izbira -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
sl: %s: izbira zahteva argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sl: %s: izbira ,-W %s` je dvoumna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,-W %s` ne dovoljuje argumenta

note: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like this". For exam
en: `
sl: ,

en: '
sl: `
