GNU grep 2.5.4-pre6 - en to eo translation catalogue (49 entries)

en: write error
eo: skriberaro

en: Unknown system error
eo: Nekonata sistemeraro

en: memory exhausted
eo: memoro elĉerpita

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
eo: '

en: Success
eo: Sukceso

en: No match
eo: Nenia trafo

en: Invalid regular expression
eo: Nevalida regula esprimo

en: Invalid collation character
eo: Nevalida ordiga signo

en: Invalid character class name
eo: Nevalida nomo de signoklaso

en: Trailing backslash
eo: Fina subenstreko

en: Invalid back reference
eo: Nevalida retroreferenco

en: Unmatched [ or [^
eo: Nepara [ aŭ [^

en: Unmatched ( or \(
eo: Nepara ( aŭ \(

en: Unmatched \{
eo: Nepara \{

en: Invalid content of \{\}
eo: Nevalida enhavo de \{\}

en: Invalid range end
eo: Nevalida fino de gamo

en: Memory exhausted
eo: Memoro elĉerpita

en: Invalid preceding regular expression
eo: Nevalida antaŭa regula esprimo

en: Premature end of regular expression
eo: Neatendata fino de regula esprimo

en: Regular expression too big
eo: Regula esprimo tro granda

en: Unmatched ) or \)
eo: Nepara ) aŭ \)

en: No previous regular expression
eo: Mankas antaŭa regula esprimo

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
eo: Ĝenerala helpo por uzi GNU-programojn: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: unfinished repeat count
eo: nefinita ripetonombro

en: malformed repeat count
eo: misformita ripetonombro

en: PATTERN is an extended regular expression (ERE).
eo: ŜABLONO estas etendita regula esprimo (ERE).

en: Invocation as `egrep' is deprecated; use `grep -E' instead.
eo: Alvoko kiel 'egrep' estas malrekomendata; uzu 'grep -E' anstataŭe.

en: PATTERN is a set of newline-separated fixed strings.
eo: ŜABLONO estas aro da fiksitaj signoĉenoj en apartaj linioj.

en: Invocation as `fgrep' is deprecated; use `grep -F' instead.
eo: Alvoko kiel 'fgrep' estas malrekomendata; uzu 'grep -F' anstataŭe.

en: PATTERN is, by default, a basic regular expression (BRE).
eo: ŜABLONO estas, implicite, baza regula esprimo (BRE).

en: `egrep' means `grep -E'.  `fgrep' means `grep -F'.
    Direct invocation as either `egrep' or `fgrep' is deprecated.
eo: 'egrep' signifas 'grep -E. 'fgrep' signifas 'grep -F'.
    Rekta alvoko kiel aŭ 'egrep' aŭ 'fgrep' estas malrekomendata.

en: invalid context length argument
eo: nevalida argumento por kunteksto-longo

en: input is too large to count
eo: enigo estas tro granda por nombrado

en: writing output
eo: skribas eligon

en: Binary file %s matches
eo: Binara dosiero %s kongruas

en: (standard input)
eo: (normala enigo)

en: recursive directory loop
eo: rekursa dosieruja ciklo

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
eo: Uzado: %s [OPCIO]... ŜABLONO [DOSIERO]...

en: Try `%s --help' for more information.
eo: Provu `%s --help' por pliaj informoj.

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
eo: Serĉi pri ŜABLONO en ĉiu DOSIERO aŭ en la normala enigo.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
eo: Ekzemplo: %s -i 'saluton mondo' menu.h main.c
    
    Elekto kaj interpreto de regulaj esprimoj:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression (ERE)
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated fixed strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression (BRE)
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
eo:   -E, --extended-regexp     ŜABLONO estas etendita regula esprimo (ERE)
      -F, --fixed-strings       ŜABLONO estas aro da ĉenoj apartigitaj de linifinoj
      -G, --basic-regexp        ŜABLONO estas baza regula esprimo (BRE)
      -P, --perl-regexp         ŜABLONO estas regula esprimo de Perl

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN for matching
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
eo:   -e, --regexp=ŜABLONO      uzi ŜABLONOn kiel regulan esprimon
      -f, --file=DOSIERO        akiri la ŝablonon el DOSIERO
      -i, --ignore-case         ignori diferencojn de uskleco
      -w, --word-regexp         devigi al ŜABLONO kongrui nur al tutaj vortoj
      -x, --line-regexp         devigi al ŜABLONO kongrui nur al tutaj linioj
      -z, --null-data           datenlinio finiĝas per bitoko 0, ne per linifino

en: With no FILE, or when FILE is -, read standard input.  If less than two FILEs
    are given, assume -h.  Exit status is 0 if any line was selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q was not given, the exit status is 2.
eo: Kiam mankas DOSIERO, aŭ kiam DOSIERO estas -, legu la normalan enigon. Se
    malpli ol du DOSIEROJ estas donataj, supozu -h. Finvaloro estas 0, se iu
    linio estis elektita; alie 1; se eraro okazis, kaj -q ne estis specifita,
    la finvaloro estas 2.

en: GNU Grep home page: <%s>
eo: Hejmpaĝo de GNU Grep: <%s>

en: conflicting matchers specified
eo: malkongruaj kompariloj estas indikitaj

en: unknown devices method
eo: nekonata metodo por specialaj dosieroj

en: invalid max count
eo: nevalida maksimuma nombro

en: unknown binary-files type
eo: nekonata speco de binara dosiero
