grep 2.5g - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Unknown system error
uk: Невідома системна помилка

en: memory exhausted
uk: пам'ять вичерпано

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
uk: "

en: '
uk: "

en: Memory exhausted
uk: Пам'ять вичерпано

en: unfinished repeat count
uk: не завершено лічильника повторів

en: malformed repeat count
uk: хибний лічильник повторів

en: invalid context length argument
uk: неправильний аргумент довжини контексту

en: input is too large to count
uk: ввід задовгий для обчислення

en: writing output
uk: записування у вивід

en: Binary file %s matches
uk: Двійковий файл %s містить збіжність

en: (standard input)
uk: (стандартний ввід)

en: recursive directory loop
uk: зациклення рекурсивного проходу каталогів

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
uk: Використання: %s [КЛЮЧ]... ШАБЛОН [ФАЙЛ]...

en: Try `%s --help' for more information.
uk: Спробуйте "%s --help" для отримання додаткової інформації.

en: conflicting matchers specified
uk: задані умови збіжності конфліктують

en: invalid max count
uk: неправильна максимальна кількість

en: unknown binary-files type
uk: невідомий тип двійкових файлів
