GNU sed 3.02.80 - en to el translation catalogue (38 entries)

en: Multiple `!'s
el: Πολλαπλά `!'s

en: Unexpected `,'
el: Αναπάντεχο `,'

en: Cannot use +N or ~N as first address
el: Δεν είναι δυνατή η χρήση των +N ή ~N για πρώτη διεύθυνση

en: Unmatched `{'
el: Αταίριαστο `{'

en: Unexpected `}'
el: Αταίριαστο `}'

en: Extra characters after command
el: Επιπλέον χαρακτήρες μετά την εντολή

en: Expected \ after `a', `c' or `i'
el: Απαιτείται \ μετά τις εντολές `a', `c' ή `i'

en: `}' doesn't want any addresses
el: το `}' δεν χρειάζεται διευθύνσεις

en: : doesn't want any addresses
el: : δεν χρειάζεται διευθύνσεις

en: Comments don't accept any addresses
el: Τα σχόλια δεν δέχονται διευθύνσεις

en: Missing command
el: Λείπει η εντολή

en: Command only uses one address
el: Η εντολή χρησιμοποιεί μόνο μια διεύθυνση

en: Unterminated address regex
el: Μη τερματισμένη διεύθυνση κανονικής έκφρασης

en: Unterminated `s' command
el: Μη τερματισμένη εντολή `s'

en: Unterminated `y' command
el: Μη τερματισμένη εντολή `y'

en: Unknown option to `s'
el: Άγνωστη επιλογή για το `s'

en: multiple `p' options to `s' command
el: πολλαπλές επιλογές `p' στην εντολή `s'

en: multiple `g' options to `s' command
el: πολλαπλές επιλογές `g' στην εντολή `s'

en: multiple number options to `s' command
el: πολλαπλός επιλογές αριθμού στην εντολή `s'

en: number option to `s' command may not be zero
el: η επιλογή αριθμού στην εντολή `s' δεν μπορεί να είναι μηδέν

en: strings for y command are different lengths
el: τα αλφαριθμητικά για την εντολή `y' είναι διαφορετικού μεγέθους

en: Called savchar() with unexpected pushback (%x)
el: Κλήση της savchar() με μη αναμενόμενο pushback (%x)

en: Unknown command:
el: Άγνωστη εντολή:

en: %s: file %s line %lu: %s
el: %s: αρχείο %s γραμμή %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
el: %s: -e έκφραση #%lu, χαρακτήρας %lu: %s

en: Can't find label for jump to `%s'
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση ετικέττας για μετάβαση στο `%s'

en: %s: can't read %s: %s
el: %s: αδυναμία στην ανάγνωση %s: %s

en: INTERNAL ERROR: bad address type
el: ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ: κακή μορφή διεύθυνσης

en: error in subprocess
el: σφάλμα στη υποδιαδικασία

en: option `e' not supported
el: δεν υποστηρίζεται η επιλογή `e'

en: `e' command not supported
el: δεν υποστηρίζεται η εντολή `e'

en: INTERNAL ERROR: Bad cmd %c
el: ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ: Κακή εντολή %c

en: No previous regular expression
el: Δεν βρέθηκε προηγούμενη κανονική έκφραση

en: Cannot specify modifiers on empty regexp
el: δεν επιτρέπεται ο ορισμός διαμορφωτών σε κενή κανονική έκφραση

en: Invalid reference \%d on `s' command's RHS
el: Μη έγκυρη αναφορά \%d στο δεξί τμήμα της εντολής `s'

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
el: Αναφορές σφαλμάτων μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο: %s .
    Προσέξτε να συμπεριλάβετε τη λέξη ``%s'' κάπου στο πεδίο ``Subject:''.

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
el: %s
    Αυτό το πρόγραμμα είναι ελεύθερο λογισμικό· δείτε τον πηγαίο κώδικα για τους
    κανονισμούς αντιγραφής. Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ· ούτε ακόμα για
    ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ, μέχρι το σημείο
    που επιτρέπει ο νόμος.

en: read error on %s: %s
el: σφάλμα ανάγνωσης στο %s: %s
