sed-3.02.80 - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: Multiple `!'s
fi: Useita "!"-merkkejä

en: Unexpected `,'
fi: Odottamaton ","

en: Cannot use +N or ~N as first address
fi: Ensimmäisenä osoitteena ei voi olla +N tai ~N

en: Unmatched `{'
fi: Pariton "{"

en: Unexpected `}'
fi: Pariton "}"

en: Extra characters after command
fi: Ylimääräisiä merkkejä komennon jälkeen

en: `}' doesn't want any addresses
fi: "}" ei tarvitse osoitteita

en: : doesn't want any addresses
fi: : ei tarvitse osoitteita

en: Comments don't accept any addresses
fi: Kommentit eivät hyväksy osoitteita

en: Missing command
fi: Puuttuva komento

en: Command only uses one address
fi: Komento käyttää vain yhtä osoitetta

en: Unterminated address regex
fi: Päättymätön osoite vakiolauseessa

en: Unterminated `s' command
fi: Päättymätön "s"-komento

en: Unterminated `y' command
fi: Päättymätön "y"-komento

en: Unknown option to `s'
fi: Tuntematon valitsin "s":lle

en: multiple `p' options to `s' command
fi: useita "p"-valitsimia "s"-komennolle

en: multiple `g' options to `s' command
fi: useita "g"-valitsimia "s"-komennolle

en: multiple number options to `s' command
fi: useita valitsimia "s"-komennolle

en: number option to `s' command may not be zero
fi: numeerinen valitsin "s"-komennolle ei voi olla nolla

en: strings for y command are different lengths
fi: merkkijonot "y"-komennolle ovat pituudeltaan vaihtelevia

en: Called savchar() with unexpected pushback (%x)
fi: Kutsuttiin funktiota savchar() odottamattomalla taaksepainannalla (%x)

en: Unknown command:
fi: Tuntematon komento:

en: %s: file %s line %lu: %s
fi: %s: tiedosto %s rivi %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
fi: %s: -e lauseke #%lu, merkki %lu: %s

en: Can't find label for jump to `%s'
fi: Nimikettä hypylle kohteeseen "%s" ei löydy

en: %s: can't read %s: %s
fi: %s: ei voida lukea syötettä %s: %s

en: INTERNAL ERROR: bad address type
fi: SISÄINEN VIRHE: virheellinen osoitetyyppi

en: INTERNAL ERROR: Bad cmd %c
fi: SISÄINEN VIRHE: Virheellinen komento %c

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
fi: Lähetä virheraportit osoitteeseen %s .
    Sisällytä sana "%s" viestin aihekenttään ("Subject"-kenttään).

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
fi: %s
    Tämä ohjelma on vapaa ohjelmisto; tarkista jakeluehdot lähdekoodista.
    Tälle ohjelmalle ei anneta minkäänlaista takuuta; ei edes takuuta
    kaupallisesti hyväksyttävästä laadusta tai soveltuvuudesta tiettyyn
    tarkoitukseen.

en: read error on %s: %s
fi: lukuvirhe syötteessä %s: %s
