sed 4.0.7 - en to ga translation catalogue (63 entries)

en: Multiple `!'s
ga: `!'-anna iomadúla

en: Unexpected `,'
ga: `,' gan choinne

en: Cannot use +N or ~N as first address
ga: Ní fhéidir +N nó ~N a úsáid mar an chéad seoladh

en: Unmatched `{'
ga: `{' corr

en: Unexpected `}'
ga: `}' gan choinne

en: Extra characters after command
ga: Carachtair breise i ndiaidh an t-ordú

en: Expected \ after `a', `c' or `i'
ga: Bhíothas ag súil le \ i ndiaidh `a', `c', nó `i'

en: `}' doesn't want any addresses
ga: Níl fáilte roimh seoltaí le `}'

en: : doesn't want any addresses
ga: Níl fáilte roimh seoltaí le `:'

en: Comments don't accept any addresses
ga: Níl fáilte roimh seoltaí le nótaí tráchta

en: Missing command
ga: Ordú ar iarraidh

en: Command only uses one address
ga: Baineann an t-ordú úsáid as seoladh amháin

en: Unterminated address regex
ga: Seoladh regex gan chríochnú

en: Unterminated `s' command
ga: Ordú `s' gan chríochnú

en: Unterminated `y' command
ga: Ordú `y' gan chríochnú

en: Unknown option to `s'
ga: Rogha anaithnid i ndiaidh `s'

en: multiple `p' options to `s' command
ga: an iomarca roghanna `p' i ndiaidh `s'

en: multiple `g' options to `s' command
ga: an iomarca roghanna `g' i ndiaidh `s'

en: multiple number options to `s' command
ga: an iomarca roghanna uimhriúla i ndiaidh `s'

en: number option to `s' command may not be zero
ga: ní cheadaítear nialas mar rogha uimhriúil leis an ordú `s'

en: strings for y command are different lengths
ga: ní aon fad amháin ar na teaghráin leis an ordú `y'

en: expected newer version of sed
ga: bhíothas ag súil le leagan `sed' níos úire

en: Called savchar() with unexpected pushback (%x)
ga: Glaodh savchar() le brú siar (%x) gan choinne

en: Unknown command:
ga: Ordú anaithnid:

en: %s: file %s line %lu: %s
ga: %s: comhad %s líne %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
ga: %s: -e slonn #%lu, char %lu: %s

en: Can't find label for jump to `%s'
ga: Níl aon fháil ar an lipéad `%s' don léim

en: %s: can't read %s: %s
ga: %s: ní fhéidir %s a léamh: %s

en: INTERNAL ERROR: bad address type
ga: EARRÁID INMHEÁNACH: drochsheoladh

en: error in subprocess
ga: earráid i bhfo-phróiseas

en: option `e' not supported
ga: níl an rogha `e' ar fáil

en: `e' command not supported
ga: níl an t-ordú `e' ar fáil

en: INTERNAL ERROR: Bad cmd %c
ga: EARRÁID INMHEÁNACH: Drochordú %c

en: No previous regular expression
ga: Níl aon slonn ionadaíochta roimh seo

en: Cannot specify modifiers on empty regexp
ga: Ní féidir bunathraitheoirí a chur le slonn bán

en: Invalid reference \%d on `s' command's RHS
ga: Tagairt neamhbhailí \%d ar dheis ordú `s'

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
ga:   -R, --regexp-perl
                     bain úsáid as sloinn ionadaíochta atá ag Perl 5.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
    
      -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
      -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
      -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
      -i[suffix], --in-place[=suffix]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
      -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
      -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
    %s  -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
      -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
          --help     display this help and exit
      -V, --version  output version information and exit
    
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... {script-mura-bhfuil-script-eile} [comhad-ionchuir]...
    
      -n, --quiet, --silent
                     stop priontáil uathoibríoch den spás patrúin
      -e script, --expression=script
                     cuir an script leis na horduithe le rith
      -f comhad-script, --file=comhad-script
                     cuir na línte i `comhad-script' leis na horduithe le rith
      -i[iarmhír], --in-place[=iarmhír]
                     cuir eagar ar comhaid san áit a bhfuil siad (agus déan
                     cúltaca má tá iarmhír ann
      -l N, --line-length=N
                     ceap an fad timfhillte le haghaidh an ordaithe `l'
      -r, --regexp-extended
                     úsáid sloinn ionadaíochta feabhsaithe sa script.
    %s  -s, --separate
                     féach ar comhaid ina leith seachas mar sruth leanúnach.
      -u, --unbuffered
                     lódáil cantaí beaga ó na comhaid ionchur agus sruthlaigh
                     na maoláin aschur níos minice
          --help     taispeáin an chabhair seo agus éirigh as
      -V, --version  taispeáin eolas faoin leagan agus éirigh as
    
    Mura bhfuil rogha -e, --expression, -f, nó --file ann, glacfar an chéad
    argóint nach raibh ina rogha mar an script `sed' a léirmhíniú.  Tá gach
    argóint eile an t-ainm de comhad ionchuir; mura bhfuil comhad ann
    léigh ón ionchur caighdeánach.

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
ga: Seol tuairiscí fabhtanna chuig: %s .
    Cuir an focal ``%s'' áit éigin sa líne ``Subject:'' le do thoil.

en: super-sed version %s
ga: super-sed, leagan %s

en: based on GNU sed version 3.02.80
ga: bunaithe ar GNU sed, leagan 3.02.80

en: GNU sed version %s
ga: GNU sed, leagan %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
ga: %s
    Is saorbhogearra an ríomhchlár seo; féach ar an bhunchód le haghaidh
    coinníollacha cóipeála.  Níl baránta AR BITH ann; go fiú níl baránta ann
    d'INDÍOLTACHT nó FEILIÚNACHT DO FHEIDHM AR LEITH, an oiread atá ceadaithe
    de réir dlí.

en: Couldn't open file %s: %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad %s a oscailt: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
ga[0]: níorbh fhéidir %d rud a scríobh i %s: %s
ga[1]: níorbh fhéidir %d rud a scríobh i %s: %s
ga[2]: níorbh fhéidir %d rud a scríobh i %s: %s
ga[3]: níorbh fhéidir %d rud a scríobh i %s: %s

en: read error on %s: %s
ga: earráid ag léamh %s: %s

en: Success
ga: Bua!

en: No match
ga: Níl a leithéid ann

en: Invalid regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí

en: Invalid collation character
ga: Carachtar cóimheasa neamhbhailí

en: Invalid character class name
ga: Aicme charachtair neamhbhailí

en: Trailing backslash
ga: Cúlslais ag deireadh

en: Invalid back reference
ga: Cúltagairt neamhbhailí

en: Unmatched [ or [^
ga: [ nó [^ corr

en: Unmatched ( or \(
ga: ( nó \( corr

en: Unmatched \{
ga: \{ corr

en: Invalid content of \{\}
ga: Ábhar neamhbhailí idir \{\}

en: Invalid range end
ga: Deireadh raoin neamhbhailí

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: Invalid preceding regular expression
ga: Is neamhbhailí an slonn ionadaíochta roimh seo

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh le slonn ionadaíochta gan choinne

en: Regular expression too big
ga: Slonn ionadaíochta rómhór

en: Unmatched ) or \)
ga: ) nó \) corr
