sed 3.02.80 - en to he translation catalogue (31 entries)

en: Multiple `!'s
he: `!' יוביר

en: Unexpected `,'
he: יופצ-יתלב `,'

en: Cannot use +N or ~N as first address
he: הנושאר תבותככ ~N וא +N-ב שמתשהל ןתינ אל

en: Unmatched `{'
he: גוז-ןב ול ןיאש `{'

en: Unexpected `}'
he: יופצ-יתלב `}'

en: Extra characters after command
he: הדוקפה ירחא םירתוימ םיות

en: `}' doesn't want any addresses
he: תובותכ לבקמ וניא `}'

en: : doesn't want any addresses
he: תובותכ לבקמ וניא :

en: Comments don't accept any addresses
he: תובותכ תולבקמ ןניא תורעה

en: Missing command
he: הרסח הדוקפ

en: Command only uses one address
he: דבלב תחא תבותכ תלבקמ וז הדוקפ

en: Unterminated address regex
he: םויס אלל תבותכ לש ירלוגר יוטיב

en: Unterminated `s' command
he: םויס אלל `s' תדוקפ

en: Unterminated `y' command
he: םויס אלל `y' תדוקפ

en: Unknown option to `s'
he: `s' לש רכומ-יתלב ןייפאמ

en: multiple `p' options to `s' command
he: `s' הדוקפל םיבורמ `p' ינייפאמ

en: multiple `g' options to `s' command
he: `s' הדוקפל םיבורמ `g' ינייפאמ

en: multiple number options to `s' command
he: `s' הדוקפל םיבורמ רפסמ ינייפאמ

en: number option to `s' command may not be zero
he: ספא תויהל לוכי וניא `s' הדוקפל ירפסמ ןייפאמ

en: strings for y command are different lengths
he: הנוש ךרואב ןניה `y' הדוקפל תוזורחמ

en: Called savchar() with unexpected pushback (%x)
he: (%x) יופצ-יתלב pushback םע הארקנ savchar() היצקנופ

en: Unknown command:
he: תרכומ-יתלב הדוקפ הניה

en: %s: file %s line %lu: %s
he: %s תינכתב (%s ץבוק לש %lu הרוש) %s האיגש

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
he: %s תינכתב (%lu 'סמ -e יוטיב לש %lu 'סמ ות) %s האיגש

en: Can't find label for jump to `%s'
he: האצמנ אל `%s' הציפק תיוות

en: %s: can't read %s: %s
he: %s תינכתב %s תאירקב (%s) האיגש

en: INTERNAL ERROR: bad address type
he: עודי-יתלב תבותכ גוס :הרומח הנכת תלקת

en: INTERNAL ERROR: Bad cmd %c
he: %c תשבושמ הדוקפ :הרומח הנכת תלקת

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
he:               .%s תבותכל (bugs) הלקת יחוויד חולשל אנ
       .(``Subject'') ``ןודנה'' תרושב ``%s'' הלימ לולכל ודיפקה אנא

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
he: %s
    הוולמ הניא תינכתה .רוקמה יצבק תא האר ,טוריפ רתיל ;תישפח הנכת הניה וז תינכת
        הדימב תאזו ,איהש תילכת וזיאל המאתה וא תוריחס םשל אל וליפא ;תוירחא בתכב
                                                              .תאז רשפאמ קוחהש

en: read error on %s: %s
he: %s תאירקב (%s) הלקת
