sed 4.0.7 - en to hu translation catalogue (63 entries)

en: Multiple `!'s
hu: Több '!'

en: Unexpected `,'
hu: Váratlan ','

en: Cannot use +N or ~N as first address
hu: Nem lehet használni a +N-t vagy ~N-t első címként

en: Unmatched `{'
hu: Nincs párban '{'

en: Unexpected `}'
hu: Nincs párban '}'

en: Extra characters after command
hu: Extra karakterek a parancs után

en: Expected \ after `a', `c' or `i'
hu: 'a', 'c' vagy 'i' parancs után \ szükséges

en: `}' doesn't want any addresses
hu: '}' nem igényel címzést

en: : doesn't want any addresses
hu: : nem igényel címzést

en: Comments don't accept any addresses
hu: Megjegyzésben nem lehet címzés

en: Missing command
hu: Hiányzó parancs

en: Command only uses one address
hu: A parancs csak egy címzést használ

en: Unterminated address regex
hu: Befejezetlen regex cím

en: Unterminated `s' command
hu: Befejezetlen `s' parancs

en: Unterminated `y' command
hu: Befejezetlen `y' parancs

en: Unknown option to `s'
hu: Ismeretlen `s' opció

en: multiple `p' options to `s' command
hu: többszörös `p' opció, `s' parancs mellett

en: multiple `g' options to `s' command
hu: többszörös `g' opció, `s' parancs mellett

en: multiple number options to `s' command
hu: többszörös szám opció, `s' parancs mellett

en: number option to `s' command may not be zero
hu: a(z) `s' parancs szám opciója nem lehet nulla

en: strings for y command are different lengths
hu: a(z) `y' parancs szövegeinek hossza különböző

en: expected newer version of sed
hu: a 'sed' program újabb verziójára van szükség

en: Called savchar() with unexpected pushback (%x)
hu: A meghívott savchar() egy váratlan értékkel tért vissza (%x)

en: Unknown command:
hu: Ismeretlen parancs:

en: %s: file %s line %lu: %s
hu: %s: fájl %s sor %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
hu: %s: -e kifejezés #%lu, karakter %lu: %s

en: Can't find label for jump to `%s'
hu: Az ugráshoz (`%s') nem találom a címkét

en: %s: can't read %s: %s
hu: %s: nem lehet olvasni %s: %s

en: INTERNAL ERROR: bad address type
hu: BELSŐ HIBA: rossz cím típus

en: error in subprocess
hu: hiba az alfolyamatban

en: option `e' not supported
hu: az `e' opció nincs támogatva

en: `e' command not supported
hu: az `e' parancs nincs támogatva

en: INTERNAL ERROR: Bad cmd %c
hu: BELSŐ HIBA: Rossz parancs %c

en: No previous regular expression
hu: Nincsen előző reguláris kifejezés

en: Cannot specify modifiers on empty regexp
hu: Nem lehet módosítót megadni üres reguláris kifejezéshez

en: Invalid reference \%d on `s' command's RHS
hu: Hibás hivatkozás (\%d) a(z) `s' parancs RHS-ére

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
hu:   -R --regexp-perl
                    Perl 5 reguláris kifejezés nyelvtanának használata.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
    
      -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
      -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
      -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
      -i[suffix], --in-place[=suffix]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
      -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
      -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
    %s  -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
      -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
          --help     display this help and exit
      -V, --version  output version information and exit
    
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
hu: Használat: %s [OPCIÓ]... {parancsok sorozata} [bemeneti fájl] ...
    
    -n, --quiet, --silent
            elnyomja az alapértelmezett kimenetet
    -e script, --expression=héjprogram
            hozzáadja a héjprogramot a végrehajtandó parancsokhoz 
    -f héjprogram-fájl, --file=héjprogram-fájl
            hozzáadja a héjprogram fájlt a végrehajtandó parancsokhoz
    -i[végződés], --in-place[=végződés]
        a megadott fájl szerkesztése (ha a végződés szerepel, akkor mentést készít)
    -l N, --line-length=N
            meghatározza az 'l' parancshoz a sortörés értékét
    -r, --regexp-extended
            kiterjesztett reguláris kifejezés használata a héjprogramban
    %s -s, --separate
            a fájlokat különállóknak tekinti
    -u, --unbuffered
           kevés adatot tölt be a bemeneti fájlokból és gyakrabban üríti a kimeneti puffereket
        --help     megjeleníti ezt a segítséget és kilép
    -V, --version  kiírja a verzió adatokat és kilép
    
    Ha nem -e, --expression, -f, vagy --file opció lett megadva, akkor az első
    nem opció paraméter lesz végrehajtva.  Az összes maradék paramétert 
    bemeneti fájlnévnek veszi; ha nincs bemeneti fájl megadva, akkor 
    a szabványos bemenetről olvas.

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
hu: A fordítási hibákat kérem a gyulai@fbi.hu címre küldeni. 
    Angolul ide: %s . A levél Tárgy mezejében legyen ott a `%s' szó.

en: super-sed version %s
hu: super-sed verzió %s

en: based on GNU sed version 3.02.80
hu: A GNU 3.02.80-as sed verzión alapszik

en: GNU sed version %s
hu: GNU sed verzió %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
hu: %s
    SEMMILYEN garanciát nem vállalunk, még azt sem állítjuk, hogy ez a program
    KERESKEDELMI CÉLOKRA ALKALMAS vagy HASZNÁLHATÓ EGY ADOTT FELADATRA.

en: Couldn't open file %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s fájlt: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
hu[0]: nem tudom a(z) %d elemet ide írni %s: %s
hu[1]: nem tudom a(z) %d elemeket ide írni %s: %s

en: read error on %s: %s
hu: olvasási hiba %s: %s

en: Success
hu: Siker

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Hibás reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen összehasonlító karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztály-név

en: Trailing backslash
hu: Lezáró visszaperjel

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen vissza-hivatkozás

en: Unmatched [ or [^
hu: Nincs párban [ vagy [^

en: Unmatched ( or \(
hu: Nincs párban ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Nincs párban \{

en: Invalid content of \{\}
hu: \{\}-nak érvénytelen a tartalma

en: Invalid range end
hu: Sorozat érvénytelen vége

en: Memory exhausted
hu: Kevés memória

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: Reguláris kifejezés túl korai vége

en: Regular expression too big
hu: Túl nagy reguláris kifejezés

en: Unmatched ) or \)
hu: Nincs párban ) vagy \)
