sed 4.0.7 - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Multiple `!'s
tr: Birden fazla '!'

en: Unexpected `,'
tr: Beklenmeyen ','

en: Cannot use +N or ~N as first address
tr: İlk adres olarak +N veya ~N kullanılamaz

en: Unmatched `{'
tr: Eşleşmeyen '{'

en: Unexpected `}'
tr: Beklenmeyen '}'

en: Extra characters after command
tr: Komuttan sonra fazla karakterler var

en: Expected \ after `a', `c' or `i'
tr: `a', `c' veya `i' sonrası \ beklendi

en: `}' doesn't want any addresses
tr: '}' için adres istenmez

en: : doesn't want any addresses
tr: : için hiç adres istenmez

en: Comments don't accept any addresses
tr: Açıklamalarda adres kabul edilmez

en: Missing command
tr: Komut eksik

en: Command only uses one address
tr: Komutta yalnızca tek adres kullanılır

en: Unterminated address regex
tr: Sonlandırılmamış adres düzenli ifadesi

en: Unterminated `s' command
tr: Sonlandırılmamış 's' komutu

en: Unterminated `y' command
tr: Sonlandırılmamış 'y' komutu

en: Unknown option to `s'
tr: `s' komutuna bilinmeyen seçenek verilmiş

en: multiple `p' options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla `p' seçeneği verilmiş

en: multiple `g' options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla `g' seçeneği verilmiş

en: multiple number options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla sayı seçeneği verilmiş

en: number option to `s' command may not be zero
tr: `s' komutuna verilen sayı seçeneği sıfır olamaz

en: strings for y command are different lengths
tr: y komutu için dizgeler değişik uzunluklarda

en: expected newer version of sed
tr: sed'in daha yeni bir sürümü beklendi

en: Called savchar() with unexpected pushback (%x)
tr: savchar() beklenmeyen geri itme (%x) ile çağrılmış

en: Unknown command:
tr: Bilinmeyen komut:

en: %s: file %s line %lu: %s
tr: %s: dosya %s satır %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
tr: %s: -e ifade #%lu, harf %lu: %s

en: Can't find label for jump to `%s'
tr: `%s'e atlamak için etiket bulunamıyor

en: %s: can't read %s: %s
tr: %s: %s okunamıyor: %s

en: INTERNAL ERROR: bad address type
tr: İÇ HATA: Hatalı adres türü

en: error in subprocess
tr: altsüreçte hata

en: option `e' not supported
tr:  e' seçeneği desteklenmiyor

en: `e' command not supported
tr: `e' komutu desteklenmiyor

en: INTERNAL ERROR: Bad cmd %c
tr: İÇ HATA: Hatalı komut %c

en: No previous regular expression
tr: Daha önce düzenli ifade yok

en: Cannot specify modifiers on empty regexp
tr: Boş düzenli ifadeye değiştirici atanamaz

en: Invalid reference \%d on `s' command's RHS
tr: `s' komutunun RHS'sinde geçersiz \%d referansı

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
tr:   -R, --regexp-perl
                     betikte Perl 5'in düzenli ifade sözdizimini kullanır.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
    
      -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
      -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
      -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
      -i[suffix], --in-place[=suffix]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
      -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
      -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
    %s  -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
      -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
          --help     display this help and exit
      -V, --version  output version information and exit
    
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... {betik-eğer-başka-betik-yok-ise} [girdi-dosyası]...
    
      -n, --quiet, --silent
                     kalıp uzayının otomatik yazdırılmasını bastırır
      -e betik, --expression=betik
                     betiği icra edilecek komutlara ekler
      -f betik-dosyası, --file=betik-dosyası
                     betik-dosyasının içeriğini icra edilecek komutlara ekler
      -i[sonek], --in-place[=sonek]
                     dosyaları yerinde düzenler (sonek varsa, yedeklerini alır
      -l N, --line-length=N
                     `l' komutu için istenen satır uzunluğunu ayarlar
      -r, --regexp-extended
                     betikte genişletilmiş düzenli ifadeler kullanır.
    %s -s, --separate
                     dosyaları tek bir girdi olarak değil, ayrı ayrı dosyalar
                     halinde işler.
      -u, --unbuffered
                     girdi dosyalarından az miktarda veri yükler ve çıktı
                     yastıklarını daha sık boşaltır.
      --help         bu yardımı gösterir ve çıkar
      -V, --version  sürüm bilgisini gösterir ve çıkar
    
    Eğer -e, --expression, -f veya --file seçeneklerinden biri verilmemişse, 
    bulunan ilk seçenek olmayan argüman, yorumlanacak sed betiği olarak kabul 
    edilir. Bütün kalan argümanlar girdi dosyası adlarıdır; eğer girdi dosyası adı
    belirtilmemişse standart girdi okunur.

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
tr: Yazılım hatalarını %s adresine, çeviri hatalarını 
    <gnu-tr-u12a@lists.sourceforge.net> adresine bildirin. 
    ``%s'' sözcüğünün Konu başlığında yer almasına dikkat edin.

en: super-sed version %s
tr: super-sed sürüm %s

en: based on GNU sed version 3.02.80
tr: GNU sed sürümü 3.02.80 temel alınmıştır

en: GNU sed version %s
tr: GNU sed sürümü %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
tr: %s
    Bu serbest yazılımdır; kopyalama koşulları için kaynak koduna bakınız.
    Hiçbir garantisi yoktur; hatta SATILABİLİRLİĞİ veya HERHANGİ BİR AMACA
    UYGUNLUĞU için bile garanti verilmez.

en: Couldn't open file %s: %s
tr: %s dosyası açılamadı: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
tr[0]: %d sayıda öğe %s'e yazılamadı: %s
tr[1]: %d sayıda öğe %s'e yazılamadı: %s

en: read error on %s: %s
tr: %s'de okuma hatası: %s

en: Success
tr: Başarılı

en: No match
tr: Eşleşme bulunamadı

en: Invalid regular expression
tr: Hatalı düzenli ifade

en: Invalid collation character
tr: Hatalı birleştirme karakteri

en: Invalid character class name
tr: Hatalı karakter sınıf ismi

en: Trailing backslash
tr: Sonda fazla gerikesme var

en: Invalid back reference
tr: Hatalı geri referans

en: Unmatched [ or [^
tr: Eşleşmeyen [ veya [^

en: Unmatched ( or \(
tr: Eşleşmeyen ( veya \(

en: Unmatched \{
tr: Eşleşmeyen \{

en: Invalid content of \{\}
tr: \{\} içeriği hatalı

en: Invalid range end
tr: Geçersiz kapsam sonu

en: Memory exhausted
tr: Bellek tükendi

en: Invalid preceding regular expression
tr: Bir önceki düzenli ifade hatalı

en: Premature end of regular expression
tr: Düzenli ifade erken sonlandı

en: Regular expression too big
tr: Düzenli ifade fazla büyük

en: Unmatched ) or \)
tr: Eşleşmeyen ) or \)
