sed 4.1.1 - en to hu translation catalogue (79 entries)

en: multiple `!'s
hu: Több `!'

en: unexpected `,'
hu: Váratlan `,'

en: invalid usage of +N or ~N as first address
hu: Nem lehet használni a +N-t vagy ~N-t első címként

en: unmatched `{'
hu: Nincs párban `{'

en: unexpected `}'
hu: Nincs párban `}'

en: extra characters after command
hu: Extra karakterek a parancs után

en: expected \ after `a', `c' or `i'
hu: `a', `c' vagy `i' parancs után \ szükséges

en: `}' doesn't want any addresses
hu: `}' nem igényel címzést

en: : doesn't want any addresses
hu: : nem igényel címzést

en: comments don't accept any addresses
hu: Megjegyzésben nem lehet címzés

en: missing command
hu: Hiányzó parancs

en: command only uses one address
hu: A parancs csak egy címzést használ

en: unterminated address regex
hu: Befejezetlen regex cím

en: unterminated `s' command
hu: Befejezetlen `s' parancs

en: unterminated `y' command
hu: Befejezetlen `y' parancs

en: unknown option to `s'
hu: Ismeretlen `s' opció

en: multiple `p' options to `s' command
hu: többszörös `p' opció, `s' parancs mellett

en: multiple `g' options to `s' command
hu: többszörös `g' opció, `s' parancs mellett

en: multiple number options to `s' command
hu: többszörös szám opció, `s' parancs mellett

en: number option to `s' command may not be zero
hu: a(z) `s' parancs szám opciója nem lehet nulla

en: strings for `y' command are different lengths
hu: a(z) `y' parancs szövegeinek hossza különböző

en: delimiter character is not a single-byte character
hu: az elválasztó karakter nem egy bájtból áll

en: expected newer version of sed
hu: a 'sed' program újabb verziójára van szükség

en: invalid usage of line address 0
hu: Érvénytelen 0 címzés

en: unknown command: `%c'
hu: Ismeretlen parancs: `%c'

en: %s: file %s line %lu: %s
hu: %s: fájl %s sor %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
hu: %s: -e kifejezés #%lu, karakter %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
hu: Az ugráshoz (`%s') nem találom a címkét

en: %s: can't read %s: %s
hu: %s: nem lehet olvasni %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
hu: nem lehet szerkeszteni (%s): terminál

en: couldn't edit %s: not a regular file
hu: nem lehet szerkeszteni (%s): nem szabályos fájl

en: couldn't open temporary file %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni az átmeneti fájlt: %s: %s

en: error in subprocess
hu: hiba az alfolyamatban

en: option `e' not supported
hu: az `e' opció nincs támogatva

en: `e' command not supported
hu: az `e' parancs nincs támogatva

en: no previous regular expression
hu: Nincsen előző reguláris kifejezés

en: cannot specify modifiers on empty regexp
hu: Nem lehet módosítót megadni üres reguláris kifejezéshez

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
hu: Hibás hivatkozás (\%d) a(z) `s' parancs RHS-ére

en: E-mail bug reports to: <%s>.
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
hu: A fordítási hibákat kérem a gyulai@fbi.hu címre küldeni. 
    Angolul ide lehet a hibákról írni: <%s>. A levél "Tárgy:" mezejében 
    legyen ott a `%s' szó.

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
hu:   -R --regexp-perl
                    Perl 5 reguláris kifejezés nyelvtanának használata.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
hu: Használat: %s [OPCIÓ]... {héjprogram} [bemeneti fájl]...

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
hu:   -e héjprogram, --expression=héjprogram
                     héjprogram hozzáadása a végrehajtandó parancsokhoz

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
hu:   -f, héjprogram, --file=héjprogram
                   a megadott héjprogram hozzáadása a végrehajtandó parancsokhoz

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
hu:   -i[SZUFFIX], --in-place[=SZUFFIX]
                   fájlok szerkesztése a megadott helyen (ha van szuffix, akkor
                   mentés is készül)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
hu:   -l N, --line-length=N
         sor-hossz megadása az `l' parancshoz

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
hu:   --posix
            a GNU bővítések kikapcsolása

en:   -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
hu:   -r, --regexp-extended
                    kiterjesztett reguláris kifejezések használata.

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
hu:   -s, --separate
          a fájlokat külön kezeljük, egyetlen folyamatos adatfolyam helyett

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
hu:   -u, --unbuffered
          kevés adat betöltése a bemeneti fájlokból és a kimeneti pufferek
          gyakori ürítése

en:       --help     display this help and exit
hu:   --help      kiírja ezt az oldalt és kilép

en:       --version  output version information and exit
hu:   --version   kiírja a programverziót és kilép

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
hu: 
    Ha nincs megadva -e, --expression, -f vagy --file opció, akkor az első
    nem-opció paramétert héjprogramnak tekintjük. Minden további paraméter
    fájlnévnek számít. Ha nincs megadva fájlnév, akkor a szokásos bemenetről
    olvas.

en: super-sed version %s
hu: super-sed verzió %s

en: based on GNU sed version %s
hu: A GNU %s sed verzión alapszik

en: GNU sed version %s
hu: GNU sed verzió %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
hu: %s
    Ez egy ingyenes számítógépes program. A forrásban megtalálhatók a 
    programterjesztés feltételei.
    SEMMILYEN garanciát nem vállalunk, még azt sem állítjuk, hogy ez a program
    KERESKEDELMI CÉLOKRA ALKALMAS vagy HASZNÁLHATÓ EGY ADOTT FELADATRA.

en: cannot remove %s: %s
hu: nem lehet törölni %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s fájlt: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
hu[0]: nem tudom a(z) %d elemet ide írni %s: %s

en: read error on %s: %s
hu: olvasási hiba %s: %s

en: cannot rename %s: %s
hu: nem lehet átnevezni %s: %s

en: Success
hu: Sikeres

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Hibás reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen összehasonlító karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztály-név

en: Trailing backslash
hu: Lezáró visszaperjel

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen vissza-hivatkozás

en: Unmatched [ or [^
hu: Nincs párban [ vagy [^

en: Unmatched ( or \(
hu: Nincs párban ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Nincs párban \{

en: Invalid content of \{\}
hu: \{\}-nak érvénytelen a tartalma

en: Invalid range end
hu: Sorozat érvénytelen vége

en: Memory exhausted
hu: Kevés a memória

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: Reguláris kifejezés túl korai vége

en: Regular expression too big
hu: Túl nagy reguláris kifejezés

en: Unmatched ) or \)
hu: Nincs párban ) vagy \)

en: No previous regular expression
hu: Nincsen előző reguláris kifejezés
